W poniedziałkowy poranek odwiedziła przedszkolaków pani Ada w towarzystwie grającego na saksofonie pana Jarka i pięknie śpiewającej pani Dominiki. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem piosenki pt. „Do re mi”. W trakcie spotkania dzieci i prowadząca rozmawiały o nadchodzącym balu karnawałowym. Przedszkolaki poznały budowę saksofonu, brzmienie i sposób w jaki wydobywa się z niego dźwięki. Dowiedziały się, że w ten instrument denty nie wystarczy dmuchać tylko dąć. Słuchały utworów z różnych krajów m.in. z Urugwaju, Włoch, Hiszpanii. W karnawałowych maskach zatańczyły w rytm walca wiedeńskiego do utworu „Przetańczyć chcę całą noc”. Grały na instrumentach perkusyjnych w rytm „Tańca cha cha”. Wspólnie z Panią Olą śpiewały i tańczyły do piosenki pt. „Piłeczka”. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej atmosferze, a brawom nie było końca.
