Dziecięca Akademia Czytania Bajek – Gr. IV

17.09.2019


Przedszkolaki dowiedziały się wielu interesujących wiadomości na temat biblioteki, zasad jej funkcjonowania i ludziach tam pracujących. Obejrzały wystawę książek dziecięcych mówiących o przygodach w bibliotece różnych bohaterów.Określały różnice między księgarnią, a biblioteką. Poznały pracę bibliotekarki. Z zaciekawieniem wysłuchały przygód małego żółwia Franklina, który czytał swoim kolegom. Poznały jego kłopoty, gdy zgubił wypożyczoną książkę. Panie: Asia i Grażyna zadawały dzieciom pytania związane z ich bibliotecznymi obserwacjami. Za poprawne odpowiedzi nagrodą były karty z żółwikiem Franklinem.Dzieci zwiedziły wypożyczalnię, czytelnię i magazyn z tysiącami książek. Zainteresowała je winda przewożąca książki z wypożyczalni do magazynu i odwrotnie. Spacer w labiryncie półek z książkami zrobił duże wrażenie. Każdy przedszkolak już wie jak zachować się w bibliotece, co zrobić, aby wypożyczyć książkę.