Wycieczka do JuraParku w Solcu Kujawskim- Gr. IV

18.09.2019


Pi臋cio- i sze艣ciolatki zaopatrzone w plecaczki i dobry humor wybra艂y si臋 poci膮giem do Solca Kujawskiego. By艂o to dla nich ogromne prze偶ycie. Czekaj膮c na poci膮g obserwowa艂y dworzec kolejowy Bydgoszcz Le艣na, liczy艂y wagony w przeje偶d偶aj膮cych sk艂adach towarowych, s艂ucha艂y og艂osze艅 nadawanych przez megafony. Podr贸偶 mija艂a bardzo szybko. Z ciekawo艣ci膮 obserwowa艂y zmieniaj膮cy si臋 za oknem krajobraz. W JuraParku zwiedza艂y 艣cie偶k臋 dydaktyczn膮 z dinozaurami.Podczas warsztat贸w plastyczno – paleontologicznych dowiedzia艂y si臋 co to s膮 skamieliny. Malowa艂y wed艂ug w艂asnych pomys艂贸w gipsowe p艂ytki z odciskami amonit贸w. Zwiedzi艂y聽 Muzeum Ziemi, w kt贸rym obejrza艂y ogromny szkielet dinozaura oraz wielkiego mamuta. Atrakcj膮 by艂 kr贸tki seans filmowy 5D. Wielozmys艂owe efekty niekt贸rych troch臋 przestraszy艂y, ale wychodz膮c z sali kinowej wi臋kszo艣膰 przedszkolak贸w stwierdzi艂a, 偶e by艂o super i ch臋tnie tu wr贸c膮 by obejrze膰 inny film.