Zajęcia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej „Poznajemy bibliotekę i zawód bibliotekarza” – Gr. V

19.09.2019

Przedszkolaków powitały panie: Grażynka i Jolanta, które w przyjazny sposób opowiadały o swojej pracy oraz o miejscu w którym gościliśmy. Dzieci wysłuchały opowiadań „Franklin i książka z biblioteki” oraz „Franklin czyta kolegom”. Po głośnym czytaniu przedszkolaki udały się na wycieczkę po pomieszczeniach. Zwiedziły Wydział Informacji, Wypożyczalnię, Czytelnię oraz Magazyny. Pani Jola zaprezentowała sygnatury na książkach, które ułatwiają ich wypożyczanie i pokazała jak wygląda karta czytelnika. Podczas obserwacji pomieszczeń dzieci słuchały, na czym polega praca bibliotekarza na danym stanowisku oraz zadawały pytania. Wszyscy otrzymali zakładki do książek.