Zajęcia w Centrum Demonstracyjnym Odnawialnych Źródeł Energii w Bydgoszczy – Gr. V

24.09.2019


Przedszkolaki wybrały się do Centrum, które jest funkcjonującym przykładem prawidłowych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Pani Beata zaprosiła dzieci na film pt. „Była sobie Ziemia – Źródła energii”, który przybliżył potrzebę szukania alternatywnych źródeł energii, aby nasza Ziemia mogła służyć kolejnym pokoleniom jeszcze wiele setek lat. Dzieci udały się na dach budynku, gdzie oglądały różnorodne urządzenia pozwalające czerpać energię z wiatru i słońca. Oglądały również świetliki, które dostarczają światło do wnętrza. Pani Beata  rozdała przedszkolakom różnorodne materiały i kazała zakryć nimi świetliki. Gdy wróciły do pomieszczenia mogły stwierdzić, że dopływ światła został ograniczony. Następnie wszyscy udali się do takiego pomieszczenia, w którym pozyskana energia gromadzona jest między innymi w akumulatorach.  Dzieci mogły w sposób praktyczny sprawdzić zastosowanie różnych proekologicznych rozwiązań.