Spotkanie Policjantk膮 – Gr. III, IV, V

07.10.2019


Przedszkolak贸w odwiedzi艂a 聽sier偶. sztab. Ma艂gorzata Tworek- Haraszkiewicz, kt贸ra 聽utrwali艂a podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdni臋. Dzieci odpowiada艂y na pytania co to jest komisariat, radiow贸z, jakiego koloru s膮 sygna艂y 艣wietlne, jak zachowa膰 si臋 na chodniku i w miejscach gdzie go nie ma. Przypomina艂a o konieczno艣ci noszenia kamizelek z elementami odblaskowymi. Dzieci z zaciekawieniem s艂ucha艂y rad i wskaz贸wek zaproszonego go艣cia. Podsumowaniem wiadomo艣ci by艂o opowiadanie U. Koz艂owskiej ,,Policjant鈥 z serii ,,Kim chc臋 zosta膰?鈥. Dzieci wypowiada艂y si臋 o pracy policjanta, 偶e je藕dzi na patrole, kiedy trzeba wzywa karetk臋 pogotowia, mo偶na go poprosi膰 o pomoc gdy chcemy gdzie艣 dotrze膰, zabezpiecza dowody i 艣lady (np. linie papilarne, odcisk buta, szuka pozostawionego skrawka materia艂u czy odnajduje dokumenty). Dzieci zapami臋ta艂y, 偶e policjant ,,czujny jest nies艂ychanie, przy nim nic z艂ego nam si臋 nie stanie!鈥