Dzień Babci i Dziadka – Gr. IV

23.01.2020


Dzieci przywitały zebranych gości korowodem marszowym. Babcie i dziadkowie z zaciekawieniem obserwowali jak 5 i 6- latki rytmicznie maszerowały, co chwilę zmieniając figury. Wiersze, które recytowały podkreślały znaczenie starszego pokolenia w życiu najmłodszych. Dzieci z uśmiechami i sercami pełnymi miłości wyrażały w nich wdzięczność za opiekę, zabawy, prezenty i poświęcony im czas. Występ wzbogaciły improwizacją taneczną z kolorowymi apaszkami, grą na instrumentach perkusyjnych do piosenki „Nie pytajcie kogo wolę”, zabawą rytmiczno- taneczną do piosenki „Polka dla Babci i Dziadka”. Dużą niespodzianką był występ pana Tadeusza Krawczyka – dziadka Wiktora, w krótkiej inscenizacji „Rozmowa z dziadkiem”. Było to piękne przeżycie dla wnuka, dziadka i pozostałych dzieci, zakończone piosenką „Najdroższy Dziadku”. Potem w rymowanym wierszyku dzieci przekazały życzenia swoim najbliższym oraz złożyły obietnicę, że od teraz będą grzeczne. Po odśpiewaniu 100 lat i wręczeniu pamiątkowych serc rozpoczął się poczęstunek, który przeplatano zabawami i wspólnymi tańcami. Był to czas pełen wzruszeń i zacieśniania więzi uczuciowych między wnuczętami oraz ich Babciami i Dziadkami.