Koncert ,, Wiosna tuż, tuż” – Gr. I- V

09.03.2020


Utwór Antoniego Vivaldiego ,, Wiosna” zagrany na pianinie, flecie poprzecznym i wiolonczeli wytworzył nastrój wiosenny. W przepięknych dźwiękach muzyki dzieci rozpoznały głosy skowronka, dzięcioła i wróbla. Usłyszały też głos mewy, który na wiolonczeli naśladowała  p. Joasia. Zaprezentowała również brzmienie tego instrumenty w utworze J. S. Bacha. Wyjaśniła, że wiolonczela należy do instrumentów strunowych i smyczkowych. Zbudowana jest z drewna. Kolejnym instrumentem, którego brzmienie poznały dzieci był flet poprzeczny. Usłyszały przepiękne jego dźwięki w utworze ,,Tamburyn” , który wykonała p. Magda. Flet należy do instrumentów drewnianych . Ma wspólne cechy z obojem i fagotem. Podczas utworu ,, Psia serenada” dzieci w rytm słyszanej muzyki naśladowały różne głosy psa. Zaśpiewały również piosenkę o bocianie powracającym z ciepłych krajów, który zwiastuje wiosnę. Na zakończenie wysłuchały utworu ,, Taniec kurcząt w skorupkach”, który przypomniał o zbliżającej się Wielkanocy i przyjściu zająca. Przedszkolaki nagrodziły artystów gromkimi brawami.