Dzień Ziemi – Gr. V

22.04.2021

Pięcio- i sześciolatki wzbogacały swoją wiedzę na temat ekologii. Dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o naszą planetę, co należy robić by jej pomóc, a w szczególności poznały potrzebę segregowania śmieci, oszczędzania wody oraz szanowania zieleni. Odbyło się wiele  pouczających zabaw i aktywności, tj. pogadanka, oglądanie filmu, zabawy ruchowe, prace plastyczne, gry i układanki edukacyjne. Na znak tego, że wszyscy chcą aby nasza planeta była czysta i zielona, dzieci posiały kwiaty w skrzynce. Gdy wyrosną, przesadzone zostaną do przedszkolnego ogródka. Aby podkreślić wagę tego dnia, posadziły krzew w ogrodzie przedszkolnym, jako znak, że są przyjaciółmi przyrody. Obiecały, że będą o niego dbać. Każdy otrzymał Medal Przyjaciela Ziemi.