Światowy Dzień Ziemi – Gr. II

22.04.2021

Motywem przewodnim tegorocznych obchodów było  hasło: „Przywróć naszą Ziemię”. Czterolatki aktywnie przyłączyły się do działania na rzecz ochrony środowiska. Podczas zajęć edukacyjnych porównały ilustracje przedstawiające skutki niszczenia z ilustracjami czystego środowiska. W ogrodzie przedszkolnym zasiały nasturcje i cynie. Wykonały plakat pt. „Dobro Ziemi w naszych rękach”.  Zaprojektowały z klocków pojemniki,  do których wrzuciły posegregowane śmieci. Układały obrazki przedstawiające pozytywne zachowania dzieci. Podczas zabawy w kodowanie utrwaliły kolory pojemników. Wysłuchały i zaprezentowały w maseczkach treść wiersza M. Tokarczyk „Chora Planetka”. Doskonaliły spostrzegawczość oraz koncentrację uwagi rozwiązując zadania w kartach pracy. Stworzyły ekologiczny kącik przyrody wykonując drzewa z rolek po papierze toaletowym. Czterolatki wiedzą , że przyroda to nieodłączny element  życia, więc dbanie o nią jest obowiązkiem wszystkich ludzi.