Warsztaty edukacyjne „Magiczne Drzewo” w Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku- Gr. V

Pięcio-  i sześciolatki poznawały las jako miejsce życia roślin i zwierząt. Pan Piotr Kuczborski opowiadał im historie i ciekawostki o pięknych drzewach. Przypomniał  budowę drzewa. Każdy miał możliwość przyjrzeć się dokładnie wspaniałym okazom drzewostanu wykorzystując wszystkie zmysły. Przedszkolaki uczyły się rozpoznawać najbardziej znane rodzaje drzew. Nazywały je, oglądały ich liście. Pan Piotr zdradził dzieciom tajemnice niektórych drzew, które od zarania dziejów służą ludzkości jako źródło pokarmu, a także są wspaniałą naturalną apteką, np. lipa i wierzba. Przedszkolaki obserwowały piętrową budową lasu. Udział w warsztatach nie tylko wzbogacił wiedzę przedszkolaków, ale miał również walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody.