Udział w Grancie ekologicznym „Kto o wodę dba – ten promienny uśmiech ma!” – Gr. V

Na zaproszenie Przedszkola nr 33 piecio- i sześciolatki stworzyły i przedstawiły teatr sylwet na podstawie tekstu H. Bechlerowej „Jedna srebrna kropla”. Wykonały plakat tematyczny „Woda naszym skarbem”. Rozpoznawały akweny wodne na fotografiach i układały do nich podpisy. Rozwiązały rebus „Woda nasz skarb”. W quizie wiedzy o wodzie rozwiązywały zagadki, a tabliczką „tak”, „nie” określały zdania prawdziwe i fałszywe. Eksperymentowały w wodnym laboratorium „Profesora Kropelki” badając co pływa, co tonie. W wykreślance literowej odszukały wyrazy „WODA”. Stworzyły z puzzli kroplę. Wszystkie zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci rozwijały postawy proekologiczne, doskonaliły logiczne myślenie, kształtowały samodzielność podczas wykonywania zadań. Pięcio- i sześciolatki z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania wspaniale się przy tym bawiąc.