Zajęcia edukacyjne z Policją „Jesteśmy bezpieczni na drodze” – Gr. V

Przedszkolaki pozyskały nowe cenne wiadomości dotyczące poruszania się po drodze. Wybrały się na pobliskie skrzyżowanie w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Zapoznawały się z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych. Dzieci obserwowały także zachowanie pieszych i pojazdów oraz przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Swoje wiadomości wykorzystały w trakcie zabaw w sali budując z klocków miasteczko ruchu drogowego, rysując pojazdy i znaki drogowe. Spotkanie z policjantami pozwoliło dzieciom utrwalić zdobyte wiadomości. Podczas zajęć pięcio i sześciolatki uczyły się podstawowych zasad ruchu drogowego po to, by zachować bezpieczeństwo na ulicy i drodze.