Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim – Gr. I

Trzylatki odwiedził młodszy inspektor Michał Owczarzak. Opowiedział, czym zajmuje się Strażnik Miejski, zademonstrował swój mundur oraz jego wyposażenie. Następnie przedstawił kilka ważnych zasad, dzięki którym dzieci są bezpieczne. Wyjaśnił, dlaczego: nie powinny bawić się w pobliżu ulicy, rozmawiać z nieznajomymi, przyjmować od nich prezentów. Pokazał, jak wygląda przejście dla pieszych, sygnalizator świetlny oraz jakie znaczenie ma palące się światło zielone, a jakie czerwone. Zademonstrował, w jaki sposób można przejść na drugą stronę, gdy nie ma świateł. Najpierw należy spojrzeć w lewo, potem w prawo i znowu w lewo. Kiedy nic nie jedzie można bezpiecznie przejść na drugą stronę. Po wysłuchaniu wszystkich wskazówek, najmłodsze przedszkolaki przechodziły po pasach uważnie obserwując, jakie świeci się światło na sygnalizatorze. Pan Inspektor bardzo chwalił dzieci za ich wiedzę i uważne wysłuchanie wskazówek. Aby przedszkolaki były jeszcze bardziej bezpieczne podarował im breloczki odblaskowe.