Wycieczka do Muzeum Wojsk Lądowych – Gr. IV

Z okazji obchodów Dnia Chłopaka dziewczynki z Wychowawczynią zaprosiły chłopców do Muzeum Wojsk Lądowych. Sześciolatki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Co żołnierz nosi w plecaku?”. Dzieci dowiedziały się jak wygląda mundur żołnierza, jakie nosi nakrycia głowy, co zabiera z sobą gdy szykuje się do walki. Zajęcie bardzo się podobało gdyż z plecaka wyłaniały się coraz to ciekawsze rzeczy: saperka, karabin, mundur, menażka, namiot, koc, manierka, jedzenie, kosmetyki, bielizna, maska przeciwgazowa, lornetka, nieśmiertelnik i wiele innych. Wszystko było skrupulatnie poskładane i ułożone. Dla upamiętnienia wydarzenia przedszkolaki razem z prowadzącym spotkanie, panem Jakubem Miechowieckim stanęły do wspólnego zdjęcia.