Akcja Powiatowego Inspektora Sanitarnego „Profilaktyka zatruć grzybami” – Gr. IV

Sześciolatki poprzez cykl zajęć edukacyjnych poznawały i nazywały wybrane grzyby jadalne i niejadalne. Dowiedziały się, że grzybów trujących jest znacznie więcej niż jadalnych i że tylko osoby, które znają się na grzybach mogą je zbierać. Dzieci mogą towarzyszyć dorosłym w grzybobraniu, ale nigdy nie powinny dotykać grzybów. Starszaki wiedzą już, że osoba zbierająca grzyby musi być odpowiednio ubrana, że nie wolno zbierać grzybów do foliowych reklamówek, a idąc do lasu warto mieć przy sobie środek odstraszający owady, który chroni ludzi przed komarami i kleszczami. Grzyby podczas zbiorów należy wykręcać z podłoża, a powstały po nich „dołek” zsypać ziemią. Wiedzą też, że dzieci nie powinny jeść grzybów, gdyż są one ciężkostrawne. Wiedza, którą zdobyły na pewno zaowocuje w przyszłości.

« z 2 »