Klub Czytających Rodziców – Gr. IV

Pan Łukasz Lewandowski – tata Patrycji przeczytał książeczkę „arysKOTraci”  W. Disneya. Sześciolatki poznały przygody „niezwykłych” kotów: Kotki Markizy i jej trójki dzieci: Tuluzka, Berliozy i Marie a także zwykłego dachowca Toma O’Malley. Koty przezwyciężyły intrygi lokaja Edgara i wspólnie zamieszkały w eleganckiej willi w Paryżu, pod czułym i troskliwym okiem bardzo miłej Madam. Bajka  bardzo się dzieciom spodobała. Pani Ania Stuczyńska – mama Michaliny i Michała. przeczytała książkę pt: „Rikuś” Guido van Genechten pokazując wzruszającą historię króliczka, który różnił się od pozostałych oklapniętym uszkiem. Z tego powodu stał się obiektem drwin ze strony kolegów i koleżanek. Dzielny króliczek znalazł sposób, by inni go zaakceptowali…po prostu polubił siebie. Odtąd inne króliczki bardzo polubiły Rikusia, a nawet chciały wyglądać jak on. Zachęcamy do przeczytania dzieciom tej książeczki, która uczy tolerancji i akceptacji dla inności oraz bezwarunkowej przyjaźni. Pani Agata Kułakowska – mama Leonarda przeczytała książeczki: „Kurka Śnieżka i siedem sówek” Francesca Rossi oraz „Za dużo marchewek” Katy Hudston. Bohaterką pierwszej jest urodziwa kurka o piórkach białych jak śnieg. Druga pozycja pokazuje jak siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile w życiu, a dzielenie się z innymi jest ważniejsze niż posiadanie. Czytanie dzieciom na głos sprawia im radość, wzbogaca słownictwo, uwrażliwia, rozbudza wyobraźnię, uczy logicznego myślenia oraz wyrabia nawyk czytania na całe życie. Zapraszamy chętnych.