15 Urodziny Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – Gr. V

Na okolicznościową wystawę sprzętu wojskowego przybyły przedszkolaki oraz młodzież z klas mundurowych. Zebranych przed Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym powitał gen. bryg. Artur Kępczyński i zaprosił do obejrzenia wystawy, na której zostały zgromadzone sprzęty wojskowe będący na wyposażeniu sił zbrojnych. W halach znalazły się m.in. czołgi, kołowe transportery opancerzone oraz sprzęt artyleryjski. Dzieci miały możliwość zobaczyć i zajrzeć do wnętrz różnych pojazdów. Oglądały również kontenery z wyposażeniem sanitarnym dla żołnierzy.  Dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszył się pokaz tresury psa. Uwagę dzieci zwróciły stanowiska diagnostyczne, gdzie mogły zajrzeć do wnętrza motocykla. Oglądały także stanowiska obsługi sprzętu łączności, pojazdy systemu obrony przeciwminowej, systemy awaryjnego hamowania samolotów, makiety przewozów kolejowych sprzętu wojskowego, sprzęt i wyposażenie indywidualne żołnierzy.

« z 2 »