Jesienny spacer do Parku Harcerstwa Bydgoskiego – Gr. III

Pięciolatki wybrały się na spacer do parku w poszukiwaniu jesieni. Miały do wykonania kilka zadań. Pierwsze – zachowywać się cicho, bo wtedy uda się zobaczyć z bliska wiewiórki. Udało się, a przy okazji zostawiły im trochę orzechów, aby mogły zrobić zapasy na zimę. Przedszkolaki obserwowały jak wiewiórki szukają najlepszego miejsca dla swojego orzeszka, aby następnie go zakopać. Drugie zadanie polegało na zbieraniu szyszek. Ale nie byle jakich, bo szyszki musiały być otwarte. Trzecie – to obserwacja drzew. Dzieci wymieniały jesienne kolory liści i zauważyły, że nie wszystkie drzewa mają liście. Ostatnie zadanie, to wyszukanie i zebranie najpiękniejszych, upatrzonych kolorowych liści. Wszystko zebrane okazy dzieci wykorzystają podczas zajęć, by uczyć się na bezpośrednim doświadczaniu świata.