Spotkanie ze Sztuką Ludową – Gr. II i V

Panie: Malwina i Karolina z Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko- Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odwiedziły przedszkolaków. Zaprezentowały różnorodne wytwory artystów ludowych i opowiedziały o nich. Postać Świętego Franciszka – patrona zwierząt, to rzeźba, którą można było oglądać z każdej strony. Wyrzeźbione w drewnie konie i ryba to płaskorzeźby, które można było podziwiać tylko z jednej strony. Rzeźby żubra, koni, jelenia, świni, dudka zwróciły uwagę dzieci swoją podobizną do naturalnych okazów oraz kolorystyką. Przedszkolaki poznały zabawki, którymi dawniej bawiły się dzieci: pukawkę, która wydawała charakterystyczny głos, kołowrotek z kulkami oraz konia na patyku.