Projekt czytelniczy „Magiczna moc bajek…” – Moduł II – Gr. IV

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przypadającego 22 listopada, sześciolatki poznały wiersz M. Brykczyńskiego „Prawa Dziecka”. Rozmawiały o swoich prawach także w oparciu o ustaloną 25 lat temu Konwencję Praw Dziecka. Kolejnym zadaniem było rozwinięcie tematu „Przyjaźń”. Dzieci wysłuchały treść opowiadania L. Fabisińskiej „Przyjaźń czyli o długich rozmowach za pomocą latarek i kredek”. Poznały historię przyjaźni Hani i Matyldy. Zastanawiały się czym jest przyjaźń i czym różni się od koleżeństwa. Stworzyły plakat „Dekalog Przyjaźni” Rozmawiały o przyjaźniach jakie zrodziły się w przedszkolu. Symbolicznie obdarowywały się serduszkami. Rysowały w konturze serca swojego przyjaciela lub przyjaciółkę. Z okazji minionego Dnia Postaci z Bajek urządziły symboliczny bal postaciom z bajek znajdującym się w sali. Oglądały „Dobranockę z dawnych lat” – „Kubusia Puchatka”.  To była kolejna wielka podróż do „Krainy wartości”.