Spotkanie z Gościem z Muzeum Wojsk Lądowych „Co żołnierz nosi w plecaku” – Gr. II

Dzieci czteroletnie uczestniczyły w prezentacji połączonej z pokazem elementów umundurowania i wyposażenia polskiego żołnierza. Pan Jakub Miechowiecki – pracownik Muzeum Wojsk Lądowych, rozpakowywał z dziećmi plecak, w którym znajdował się chlebak, przybornik do golenia, zapałki, suchary do jedzenia znane już w Starożytności. Szczególnie zainteresował przedszkolaków kompas wskazujący kierunki świata: wschód, zachód,  północ i południe. Był także gwizdek, scyzoryk z otwieraczem do puszek, bandaż i kompres, służące do osobistego opatrunku oraz lorneta. Godne zainteresowania były farby do kamuflaża: zielona w lesie, czarna w nocy i biała zimą. Przedszkolaki zaobserwowały, że z żołnierskiego płaszcza można szybko zrobić namiot. Dzieci z radością przymierzały żołnierskie nakrycia głowy, np. czapkę rogatywkę, furażerkę (łatwo ją zginać i schować do kieszeni ), hełm, czapkę czołgisty, beret koloru zielonego bądź czarnego. Dziękujemy za edukacyjne spotkanie.