Klub Czytających Rodziców – Gr. IV

Pani Monika Góra – mama Maciusia przeczytała książkę A. Cholewińskiej-Szkolik „Misia i jej mali pacjenci – „Niespodziewani goście”. Misia- sympatyczna siedmiolatka prowadziła  klinikę weterynaryjną. Posiadała  niezwykły dar rozmawiania ze zwierzętami, więc wiedziała  dokładnie, co dolega pacjentom. W niesieniu pomocy wspierał ją przyjaciel – piesek Popik. Zachęcamy do poznania historii nowych pacjentów Misi. Dzieci otrzymały dwie książki: „Misia i jej mali pacjenci- Leśne Przytulisko” oraz „Pięciopsiaczki” W. Chotomskiej. Pani Dorota Wesołowska – mama Gabrysi przeczytała książkę W. Disneya pt. „Wesołych Świąt- Bajki pod choinkę”. Dzieci dowiedziały się gdzie mieszka Św. Mikołaj, jak wygląda jego pracownia, pomocnicy i w jaki sposób prezenty trafiają do dzieci. Dzieci wyraziły swą wdzięczność i uznanie wobec trudu jakiemu musi sprostać Św. Mikołaj. Pani Marta Kapuścińska-Grzelak – mama Stasia przeczytała książeczkę P. Kavecky i A. Macho „Gerda. Historia Wieloryba”. Mała Gerda przemierzała ocean w poszukiwaniu szczęścia poznając wielu nowych przyjaciół: orki, pingwiny, mewy, a nawet ośmiornicę. Każe z napotkanych stworzeń uczyło Gerdę czegoś nowego. W nieposkromnionym morzu, w bajkowo pięknej zatoce Gerda odnajduje swój dom – miejsce pełne bezpieczeństwa i miłości. Dziękujemy i gorąco zapraszamy pozostałych rodziców do odwiedzin przedszkola. Dzieci chętnie posłuchają czytanej bajki.