Projekt czytelniczy „Magiczna moc bajek” Moduł III – Gr. V

Realizując zadanie „Tolerancja, Akceptacja” dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Tolerancja”. oraz słuchały treść opowiadania Doroty Niewoli ,,Smutne kurczątko”. W rozmowie przedszkolaki dowiodły, że bycie tolerancyjnym jest bardzo ważną umiejętnością. Nie należy śmiać się z nikogo, krytykować jak wygląda, jakie lubi zabawy, czy potrafi rysować, śpiewać itd. Trzeba starać się akceptować każdego takim, jakim jest. Słuchając opowiadania Diany Hsu „Smok Josh” dzieci poznały przygody smoka, który usilnie chciał znaleźć wyłącznie smoczego przyjaciela. W trakcie wędrówki przekonał się, że można mieć wielu przyjaciół. Przyjaciele mimo różnego wyglądu i różnych upodobań umieją wspólnie się bawić. Dzieci wykonały pracę plastyczną „Mój kolega” i zinterpretowały ją. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali bajkę z dawnych lat „Przygody kota Filemona” poznając losy niesfornego kotka Filemona i dostojnego, dorosłego kota Bonifacego.