Zajęcia edukacyjne z okazji „ Światowego Dnia Pszczoły” w Ogrodzie Botanicznym UKW – Gr. II

Mali miłośnicy przyrody pod okiem Pani Moniki Wójcik-Musiał udali się na spacer na  terenie uczelnianego ogrodu. Ogromna ilość zgromadzonych roślin wprawiła czterolatki w zachwyt. Wśród miododajnych roślin dzieci w skupieniu tropiły pszczoły. Wąchały kwiaty, zioła, nadsłuchiwały świergot ptaków i obserwowały pracę pszczół. Podczas wędrówki wśród barwnych krzewów i pracowitych owadów musiały zachować szczególną ostrożność. Zakładając specjalny kapelusz ochronny poczuły się prawdziwymi pszczelarzami. Przedszkolaki  zobaczyły jak wygląda ekohotel i poznały pszczoły murarki, które przygotowały się do zapylania. Dowiedziały się kim jest truteń oraz, że pszczoły mają swoją królową. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki edukacyjne „Przyroda wokół nas”. Bezpośredni kontakt z przyrodą uświadomił przedszkolakom, jak ważna jest rola pszczół w przyrodzie, o którą należy dbać i szanować.