O przedszkolu

Przedszkole Nr 16 powsta艂o w 1954 roku w dzielnicy Osiedle Le艣ne i niezmiennie funkcjonuje  jako publiczna plac贸wka o艣wiatowo-wychowawcza do dnia dzisiejszego.

Zlokalizowane jest w dwukondygnacyjnym budynku z pi臋cioma salami zabaw. Wszystkie sale s膮 przestronne, funkcjonalne, s艂oneczne, kolorowe, zapewniaj膮ce dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki. Wyposa偶enie sal sprzyja osi膮ganiu cel贸w kszta艂cenia i wychowania.

Obok budynku roztacza si臋 du偶y plac zabaw zagospodarowany
w r贸偶norodne gatunki drzew i krzew贸w, wyposa偶any w zestawy sportowego sprz臋tu ekologicznego.

Dzi臋ki temu, 偶e budynek Naszego Przedszkola otoczony jest blokami mieszkalnymi na obrze偶u miasta oraz po艂o偶ony jest w pobli偶u kompleksu le艣nego,  zapewnia on dogodn膮 i bezpieczn膮  realizacj臋  zada艅  statutowych, sprzyja realizacji tre艣ci prozdrowotnych i dzia艂a艅 z zakresu ekologii.

Rok szkolny rozpoczyna si臋 z dniem 1 wrze艣nia ka偶dego roku, a ko艅czy z dniem 31 sierpnia nast臋pnego roku.

鈥    Przedszkole czynne jest od godziny 6.00 do 16.30 przez ca艂y rok z przerw膮 wakacyjn膮 ustalon膮 przez organ prowadz膮cy – Miasto Bydgoszcz.

鈥    Do Przedszkola przyjmowane s膮 dzieci w wieku od 3 do 6 lat (samodzielne w zakresie samoobs艂ugi, zg艂aszaj膮ce podstawowe potrzeby fizjologiczne).

鈥    Przedszkole liczy 5 oddzia艂贸w. O przydziale do oddzia艂u decyduje: wiek, potrzeby emocjonalno-rozwojowe dziecka, zainteresowania, zdolno艣ci

鈥    Do ka偶dego oddzia艂u ucz臋szcza 25 dzieci.

Dyrektorem przedszkola jest mgr El偶bieta Sergot, legitymuj膮ca si臋 wykszta艂ceniem pedagogicznym o specjalno艣ci wychowanie przedszkolne z nauczaniem pocz膮tkowym, studiami podyplomowymi z zakresu edukacji przedszkolnej i terapii dziecka oraz organizacji i zarz膮dzania o艣wiat膮.

Nasze weso艂e Przedszkole Nr 16 otrzyma艂o szereg dyplom贸w i wyr贸偶nie艅 przez wiele lat swojego istnienia. W zak艂adce „Nasze osi膮gni臋cia” mo偶ecie zobaczy膰 cz臋艣膰 z tych, kt贸re zdobyli艣my w ostatnich latach.