Program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” – Gr. V

Podczas cyklu zajęć w ramach programu organizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną dzieci omawiały problem dymu: jego źródła, zagrożenia z nim związane oraz sposoby radzenia sobie z nim. Dzieci poszukiwały źródeł dymu w środowisku, podczas spaceru. Analizowały ilustracje. Szczególny nacisk kładziono na dym papierosowy. Dzieci poznały smoka Dinka – maskotkę programu, wykonywały różne zadania, w tym plastyczne. Rysowały wszystko „Co dymi, co truje, co zdrowie nam marnuje”, a także postać Dinka. Oglądały prezentację multimedialną pt. „Jak dbać o czyste powietrze?”. Poznały ciekawą historię „O kominie, który przestał dymić.” Każde dziecko wie, jak zachować się, gdy osoba z jego towarzystwa pali papierosy. Przedszkolaki poznały następstwa związane z tym nałogiem.