Projekt Magiczna Moc Bajek – Empatia i wrażliwość – Gr. III

Tydzień upłynął pięciolatkom pod hasłem empatii i wrażliwości, a miał na celu rozumienie emocji innych osób. Dzieci realizowały szereg zadań, w czasie których uczyły się jak nazywać emocje i uczucia za pomocą tańca, słów, gestów i mimiki twarzy. Miały okazję przekonać się jak ważnym aspektem jest życzliwe podejście do człowieka, wykonując drzewko z życzeniami oraz laurki z uśmiechniętymi buźkami, które wręczały podczas spaceru mieszkańcom Bydgoszczy. Realizacja projektu była również świetną okazją do poznania dobranocki z dawnych lat pt. „Zaczarowany ołówek”. Jej przesłaniem było pomaganie innym dzięki wykorzystaniu magicznego ołówka. Przedszkolaki chętnie dzieliły się swoimi pomysłami dotyczącymi zastosowania przez nich zaczarowanego ołówka. Rozmyślały także nad akceptacją samych siebie, swoich zalet oraz wad w oparciu o książkę Pana Poety „Kura co tyła na diecie”.