Koncert wielkanocny – Gr. I-V

Wielkanocny koncert rozpoczęła pani Agata grając utwór J.S. Bacha na wiolonczeli. Dołączył do niej pan Filip w utworze Johanna Pachelbela. Stworzony duet dwóch instrumentów należących do smyczkowej rodziny towarzyszył słuchaczom przez cały koncert, wykonując utwory Franza Schuberta, Józefa Straussa oraz Antoniego Dworzaka. Muzyka płynąca z instrumentów zachęcała do różnych zabaw. Dzieci klaskały w ręce, uderzały rękami w kolana, grały na jajeczkach, maszerowały, naśladowały ruchem padający deszcz, świecące słońce oraz wiejący wiatr. Zagrały również na instrumentach perkusyjnych: grzechotkach i janczarach. Dzieci dowiedziały się, że wiolonczela i altówka to instrumenty strunowe posiadające wspólne cechy: kształt, cztery kołki, cztery struny. Materiał, z którego są wykonane to drewno, a smyczek wykonano z włosia ogona końskiego. Różni je jedynie „noga”, którą posiada tylko wiolonczela. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały koncertu, a artystów nagrodziły brawami. Na zakończenie wszyscy życzyli sobie ,, Wesołych Świąt Wielkanocnych”.