Projekt „ABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów – Gr. IV

Sześciolatki realizując dalsze moduły programu wysłuchały opowiadanie pt. „Co to jest cena?”. Podczas zabawy w sklep utrwaliły poznane pojęcia: cena, droższy, tańszy. Dostrzegły zależność między produktami, a porami roku. Dokonały sprzedaży i zakupu towaru. Wypełniając karty pracy potrafiły przeliczyć ilość monet potrzebnych do zakupu towaru. W dalszej części projektu na podstawie opowiadania pt. „Praca  – co to takiego?” zapoznały się  pojęciami: praca, emerytura, bezrobotny, potrzeby oraz zachcianki. Poznały różne zawody, w których ludzie wykonują pracę. Przyporządkowały przedmioty do zawodów. Dzieci podały przykłady potrzeb i zachcianek.  Rozwiązywały zadania odróżniając potrzeby od zachcianki. Przedszkolaki polubiły „świat finansów”, który małymi krokami przygotowuje je do życia.   

« z 2 »