Dzień Dziecka Gr. I – V

Najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w konkurencji sportowej. Dzieci ubrane w rękawki do pływania oraz kapelusik lub czapeczkę z daszkiem biegły z piłką plażową w kierunku basenu. Następnie wrzucały ją do basenu i wracały z powrotem bez piłki. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa polegająca na przebieganiu po usłyszeniu umówionego sygnału dźwiękowego pod chustą animacyjną. Kolejną zabawą było kołysanie chustą animacyjną tak, żeby nie spadły z niej piłki plażowe. Maluszki przy dźwiękach muzyki przechodziły pod mostem wykonanym z połączonych i uniesionych do góry rąk. Tańczyły z balonikami umieszczonymi pomiędzy brzuszkami w rytm muzyki, oraz ilustrowały za pomocą ruchu tekst piosenki pt. „Krasnoludek”. Czterolatki z Gr. II spotkały się z wokalistką p. Aleksandrą Korzeb. Słuchały fragmentów arii operowych i operetkowych w języku polskim oraz włoskim: ,,Polna różyczka”, ,,O mio babbino caro” oraz nuciły utwór ,,Usta milczą, dusza śpiewa.” Grały na instrumentach perkusyjnych do piosenki ,,Kolorowe kredki.” Skocznie tańczyły z rekwizytami przy akompaniamencie muzyki. Pięciolatki z Gr. III wykonywały zadania do piosenki „8 kratek”, tańczyły na gazecie, która po każdym zatrzymaniu muzyki robiła się co raz mniejsza. Przeszły slalomem trzymając piłeczkę na łyżce i zatańczyły w parach z balonem między brzuszkami. Wesoło było gdy balony podskakiwały za sprawą dzieci na chuście animacyjnej. Sześciolatkom z Gr. IV wiele radości i emocji towarzyszyło podczas zabawy z gumą do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”. Były konkurencje sportowe przeplatane z tańcami w kręgu . Dzieci chodziły po śladach Yeti, co było wcale łatwe. W rytmie Zumby kształciły  umiejętność poczucia rytmu i swobody ruchu. Pięcio i sześciolatki z Gr. V miały do pokonania tor przeszkód. Musiały przyjść po kamieniach, następnie pokonały slalom z piłką plażową. Kolejną przeszkodę stanowił tunel „jaskinia”. Była też zabawa „Kto dłużej utrzyma piłkę na paletce” i „Kto szybciej przewlecze szarfę z dołu do góry”. Wielką frajdę sprawiła dzieciom zabawa „Kto zrobi większą bańkę mydlaną?”. Na wszystkie dzieci czekały upominki.

« z 3 »