Zajęcie edukacyjne z Bibliotekarką z okazji ,,Dnia mycia rąk”- Gr. III

Pięciolatków odwiedziła p. Małgorzata – bibliotekarka z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy. W związku z Dniem Mycia Rąk odczytała ,,List do dzieci” J. Tuwima. Następnie przekazała informacje i ciekawostki na temat niewidocznych zarazków, bakterii, wirusów będących na różnych przedmiotach, czy zabawkach. Otrzymane obrazki wspomnianych wirusów dzieci naklejały np. na szafki, dywan. Prezentowały jak należy dokładne myć całe dłonie: palce, wierzch dłoni, spód dłoni i nadgarstki. Przedszkolaki wymieniały sytuacje, kiedy należy myć ręce: po jedzeniu, po wyjściu z toalety, po przyjściu z terenu. Dzieci dowiedziały się także, że nie każda woda nadaje się do picia np. z jeziora, rzeki, różnych kranów, pomp. Należy pić tylko dobrą i sprawdzoną wodę. Pani Małgorzata przypomniała pięciolatkom, że wody jest coraz mniej i należy ją oszczędzać. Podała przykłady jak nie marnować wody: kiedy myjemy zęby – wodę należy wlać do kubka, gotować w czajniku jej tyle – ile nam potrzeba, zakręcać wodę, kiedy jej już nie używamy. Dzieci oglądały przyniesione przez gościa książki o morsowaniu, o polskich rzekach, jeziorach.