Wycieczka do ROBOprojekt – Gr. IV

Sześciolatki w ROBOprojekt doskonaliły umiejętność kodowania, dekodowania i programowania. Rozmawiały o różnych rodzajach robotów, poznały zasady obowiązujące podczas zajęć, a następnie zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa pracowała z robotami PHOTON. Dzieci sterowały robotem za pomocą tabletów ze specjalną aplikacją. Układały kody na podstawie których robot poruszał się na macie. Druga grupa budowała z klocków lego małe roboty, które zostały podłączone do laptopów. Tam w specjalnej aplikacji układały program, dzięki któremu roboty poruszały się i wydawały różne dźwięki. Później nastąpiła zamiana. Dzieci podczas zajęć nie tylko rozwijały umiejętności matematyczne, informatyczne, rozwijały kreatywność, umiejętności związane z rozwiązywaniem problemów oraz umiejętność zgodnej zespołowej współpracy.