Realizacja projektu Magiczna Moc Bajek – Gr. IV

Sześciolatki zrealizowały Moduł VIII „Rodzina i patriotyzm”. Zastanawiały się „Jak wyglądałby świat bez miłości?” Kontynuowały opowiadanie rozpoczęte przez nauczycielkę. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że świat bez miłości byłby smutny, a nawet niebezpieczny. Wykonały serduszka, które zawsze będą przypominały o miłości. Kolejny temat to „Rodzina to najlepsza Drużyna!”. Z tej okazji odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Po wręczeniu upominków rozpoczęła się wspólna z rodzicami zabawa przy muzyce. Dodatkowo dzieci wystąpiły na pikniku osiedlowym z występem patriotycznym. Zaśpiewały piosenkę pt. „Piosenka Młodego Patrioty” i zatańczyły tradycyjny taniec kaszubski „Szewc”. Obejrzały dobranockę z dawnych lat „Muminki – Bańki mydlane”. W grupie odbywały się również cykliczne spotkania czytelnicze. Dzieci poznały historię Plastusia z książki pt. „Plastusiowy pamiętnik”.