Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”- Gr. I

Czterolatki wykonały zadanie z Modułu I „Ptasia banda”. Wysłuchały wiersza Pana Poety pt. „Kruk co kracze pokrakanie”. Jego bohaterem jest Kruk, z którym trudno jest się porozumieć. Żeby go zrozumieć, trzeba  poznać jego kruczy język. Ta wierszowana historyjka kończy się morałem skierowanym zarówno do małych jak i dorosłych czytelników: „A jeśli chcesz zrozumieć też znaczenie obcej mowy, powiem ci coś, co rzekł mi ktoś: Języków ucz się nowych”. Książeczka ta uczy też szacunku dla osób „innych”, w pewien sposób od nas różnych. Inny, to nie znaczy gorszy. Kontakt z taką osobą może być dla nas ciekawym doświadczeniem kształcącym tolerancję, szacunek, empatię. Często też sami możemy się czegoś ciekawego od takiej osoby nauczyć. Zadanie to kończy realizację Modułu I „Szacunek”.