Dzień Pluszowego Misia – Gr. I

Czterolatki zaśpiewały misiowi „Sto lat”. Do sali został wniesiony tort. Dzieci z zachwytem patrzyły na palącą się fonntannę tortową. Kiedy zgasła zostały poczęstowane słodkim upominkiem. Następnie wybrały się na wycieczkę do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia literacko-plastyczne, które poprowadziły panie: Ela i Ewelina. Pani Ela przeczytała książkę autorstwa Urszuli Kuncewicz-Jasińskiej pt. „Niedźwiedź i przestrzeń”.  Przedszkolaki dowiedziały się jak można inaczej nazwać misia: kosmacz, kudłacz, bartnik i mrówczarz. Z panią Eweliną wykonały misia z papieru. Dzielnie wycinały poszczególne elementy, a następnie przyklejały je na szablon. Dorysowywały brakujące elementy. Na koniec dnia czterolatki otrzymały opaski oraz medal „Przyjaciela Pluszowego Misia”.