Udział w programie „Zdrowy Dzień Przedszkolaka” – Gr. II, IV, V

Pięcio i sześciolatki wzięły udział w programie opracowanym przez Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej „Zdrowy dzień przedszkolaka. Jak przedszkolak dba o zdrowie”. Celem programu jest kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków żywieniowych i codziennej aktywności fizycznej. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci utrwaliły wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Słuchały wierszy: „Pobudka i poranna higiena”, „Śniadanie w domu i w przedszkolu”, Ruch i zabawa”, „Gasimy pragnienie”, „Kolorowy podwieczorek”,  „Zdrowy sen”.  Wykonały zadania zawarte w kartach pracy. Klasyfikowały produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe. Utworzyły piramidę zdrowia. Ubrane w kolory owoców i warzyw stworzyły owocowo-warzywną tęczę. Zjadły zdrowe, kolorowe śniadanie oraz podwieczorek.

« z 2 »