Realizacja programu „Profilaktyka chorób pasożytniczych – owsica” – Gr. II

Pięciolatki zapoznały się z prezentacją multimedialną pt. „Co warto wiedzieć o owsicy?”  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Obejrzały także krótki film edukacyjny pt. „Owsiki. Objawy i leczenie owsicy u dzieci i dorosłych”.  Dowiedziały się w jaki sposób można zarazić się owsicą, jakie są jej objawy. Poznały kroki jakie warto podjąć, aby jej zapobiec lub ją zwalczyć w przypadku zachorowania. W związku z tym dzieci przeszły szkolenie ze skutecznego mycia rąk, za które otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wykonały eksperyment pt. „Uciekający pieprz”, umieszczając w misce wodę z pieprzem. Ich zadaniem było włożenie palca zanurzonego w płynie lub mydle do miski z pieprzem. Dzięki temu doświadczeniu mogły zaobserwować jak pieprz, czyli „brud”, ucieka dzięki użyciu mydła. Dzieci wykonały również prace plastyczne przedstawiające kolorową sałatkę, pamiętając, że dieta bogata w owoce i warzywa, sprzyja w walce z różnego rodzaju chorobami. Podsumowaniem rozważań dotyczących owsicy był krótki test wiedzy, w którym dzieci odpowiadały za pomocą czerwonych lub zielonych lizaków.

« z 2 »