Wycieczka do Centrum Edukacyjnego ROBOproject – Gr. II

Pan Łukasz i pani Dominika powitali dzieci serdecznie w królestwie robotów i klocków lego. Po ustaleniu zasad bezpiecznej zabawy zaprosili do odkodowania sposobu wykonania i zaprogramowania swoich robotów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do budowania. Po złożeniu wszystkich elementów i podłączeniu silniczków okazało się, że ptaszki potrafią nie tylko się obracać, ale także śpiewać różnymi tonami głosu. Zgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami pięciolatki uporządkowały swoje stanowisko pracy poprzez posegregowanie klocków do pudełka. W czasie wolnym mogły na dywanie konstruować z klocków lego wymyślone przez siebie budowle. Pani Dominika zaprosiła do wykonania pracy plastycznej. Na obracającym się talerzyku dzieci rysowały pisakami różnokolorowe koła. Mogły też skorzystać z tablicy interaktywnej. Rzucając celnie piłeczkami w ekran gdzie pojawiały się różne elementy zdobywały punkty. Na zakończenie pan Łukasz podziękował przedszkolakom za zaangażowanie w wykonanie robota. Rozdał naklejki, które dzieci zabrały do domu. To była bardzo fajna zabawa. Dziękujemy Dziadkom za ich wkład w organizację wycieczki.