Warsztaty plastyczne z rodzicami „Wielkanoc już tuż, tuż”- Gr. I

Motywem przewodnim zajęcia był mały, puszysty, żółciutki kurczaczek. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Kurczak mały”. Wysłuchały opowiadania nauczyciela, ilustrowanego sylwetami, na podstawie utworu B. Machoń „Historia żółtego kurczątka”. Dowiedziały się komu potrzebne są Święta Wielkanocne. Poznały wybrane tradycje i zwyczaje wielkanocne. Dzieliły wyrazy o tematyce świątecznej na sylaby. Był też masażyk relaksacyjny na plecach dziecka wykonany przez rodziców do rymowanki „Stary niedźwiedź mocno śpi i o Wielkanocy śni…”. Zagadka, której rozwiązaniem była „pisanka” wprowadziła dzieci i rodziców w tematykę pracy twórczej. Wspólnie malowali farbami, wyklejali naklejkami, oklejali krepą, różnokolorowymi pomponikami i piórkami tworząc bardzo oryginalne, pomysłowe kompozycje – pisanki. Po skończonym zajęciu każdy przedszkolak otrzymał czekoladowego zajączka. To był bardzo miło, radośnie i rodzinnie spędzony przedświąteczny czas.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta