Koncert Filharmonii „Wyszły w pole kurki trzy”– Gr. I – V

Wiosenno – wielkanocny koncert rozpoczął utwór pt. „Duet kwiatów”. Dzieci dowiedziały się, że duet to dwie grające lub śpiewające osoby. Poznały nazwy instrumentów: melodyka, gitara elektryczna, basowa oraz sposób gry na nich. Włączyły się do śpiewania refrenu piosenki o wiośnie. Razem z panią Adą zaśpiewały solmizacją piosenkę o trzech kurkach i pokazały gestem każdy dźwięk. Maszerowały z sylwetami kurek. Poszukiwały wiosny maszerując i śpiewając piosenkę pt. „Maszeruje wiosna”. W świąteczny nastrój wprowadził przedszkolaków utwór muzyczny podczas którego dzieci naśladowały pieczenie wielkanocnego ciasta. Zagrały na grzechotkach w kształcie jajeczek do skocznej polki. Wysłuchały pięknie zaśpiewanej przez p. Olę piosenki, której słowa – to przepis na świąteczne ciasto. Na zakończenie wszyscy życzyli sobie Wesołych Świąt Wielkanocnych.

« z 2 »