Wycieczka do Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy – Gr. IV

W ramach obchodów roku Andrzeja Szwalbego oraz projektu „Bydgoszcz Czyta Małemu Misiowi” przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. „Czytanki – malowanki”. Podczas zajęć poznały historię Bydgoszczy oraz jej zabytki. Pani Magdalena przeczytała fragmenty książki pt. „Magiczna Bydgoszcz” autorstwa Jarka Jaruszewskiego. Dzieci usłyszały wiersze o Starym Rynku, rzeźbie Przechodzącego przez rzekę. Oprócz tego przedszkolaki wysłuchały wiersza o Bydzie i Goście od których to wzięła się nazwa naszego miasta. Nie zabrakło również zagadek o Bydgoszczy nawiązujących do Spichrzów, Wyspy Młyńskiej i Fontanny Potop. Dzieci miały też okazję pochodzić po linie, zamieniając się w Przechodzącego przez rzekę, a także wykorzystać swój talent plastyczny do wykonania pamiątkowego łuku oraz witrażu z bydgoskimi Spichrzami. Na pamiątkę spotkania otrzymały przypinki z wizerunkiem Spichrzów. Dostały też specjalne zadanie. Podczas podróży powrotnej do przedszkola miały odnaleźć rzeźby: Przechodzącego przez rzekę oraz Mariana Rejewskiego. Dzieci bez problemu poradziły sobie z zadaniem wypatrując z tramwaju wspomniane rzeźby. Do przedszkola wróciły z dużą dawką ciekawej wiedzy na temat Bydgoszczy.