Dzień Rodziny – Gr. IV

Sześciolatki dla swoich mam i tatusiów wyrecytowały wiersz B. Szelągowskiej „Moja rodzina”. Wykonały tradycyjny taniec kaszubski „Szewc” i zaśpiewały piosenkę „Serce dla mamy i taty”. Wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane papierowe kwiaty i po słodkim poczęstunku, wspólnie z najbliższymi ruszyły do zabawy. Pierwsza była Polka Rayana, potem zabawa ilustracyjna do anglojęzycznej piosenki „Singing in the rain”. Następnie rodzice wzięli udział w wyścigu samochodzików, który wzbudził wśród dzieci nie małe emocje. Pozostając w klimacie motoryzacyjnym dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem utworzyły rodzinne auta i poruszały się w rytm piosenki M. Tomaszewskiej „Stara Honda”. Na koniec odbyła się wspólna zabawa do piosenki „Ciu ciu ła”. Nieco zmęczeni, ale z uśmiechami na ustach wszyscy rozeszli się do domów. Bardzo dziękujemy za wesołą, wspólną zabawę.