Kodowanie z wykorzystaniem robotów „Ozobotów” – Gr. III, IV, V

Inicjatorką zajęć w grupach piecio- i sześciolatków była pani Paulina – studentka UKW.
W ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego EduSense pt. „Uczymy dzieci programować” przyniosła na zajęcia małe roboty zwane Ozobotami, które są bardzo atrakcyjnym narzędziem do nauki podstaw programowania rozwijając przy tym m.in. precyzję , kreatywność, logiczne myślenie, kompetencje informatyczne. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób należy posługiwać się Ozobotem, który podąża za linią. Linia musi spełniać określone warunki: może być czarna, czerwona, niebieska lub zielona oraz mieć wyraziste kolory i odpowiednie szerokości. Robotowi można wydawać komendy w postaci sekwencji kolorów, które odczytuje i odpowiednio się porusza. Dzieci poznały sekwencje kolorów dla kodów: „jedź wolno”, „turbo”, „pauza 3 sekundy”. Ozoboty zabrały przedszkolaków w niesamowitą przygodę kodowania. Rysując trasy same decydowały o tym, jak będzie zachowywał się mały robot. Spotkanie z nauką programowania wzbudziło wiele emocji i uśmiechu.