Wycieczka do Gabinetu Weterynaryjnego – Gr. IV

Sześciolatki wybrały się na do gabinetu weterynaryjnego „ Pies i kot” przy ul. Sułkowskiego.

Celem wycieczki było poznanie pracy lekarza weterynarza oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, tak jak ludzie, chorują i wymagają opieki medycznej. Przedszkolaki zwiedziły wszystkie pomieszczenia gabinetu. Pani weterynarz opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała różne urządzenia i przybory medyczne, wyjaśniła do czego służą: stetoskop, USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i wymieniały się swoimi doświadczeniami. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Sześciolatki już wiedzą, gdzie szukać pomocy gdy ich zwierzątko zachoruje lub będzie wymagało zabiegów profilaktycznych.