Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim – Gr. II

Młodszy inspektor Michał Owczarzak opowiadał czterolatkom jak bezpiecznie bawić się w sali, aby nikomu nic się nie stało. Dzieci wymieniały: „nie wolno mieć bałaganu”, „biegać po sali”, „potrącać się” itp. Gość udzielił dzieciom cennych wskazówek, związanych z zagrożeniami wynikającymi z kontaktów z obcymi ludźmi. Dzieci powtarzały rymowankę „Gdy rodziców nie ma w domu, nie otwieraj drzwi nikomu”. Czterolatki próbowały zapamiętać numer alarmowy 112. Strażnik nazwał przedszkolaka Michałka „ratownikiem”, gdyż prawidłowo udało mu się wybrać na telefonie numer alarmowy. Dzieci utrwalały zasady bezpieczeństwa na drodze oraz znajomość znaków drogowych. Wspólnie udało się wymienić pięć ważnych zasad. „Zatrzymaj się. Spójrz w lewo. W prawo. Jeszcze raz w lewo. Jeśli nic nie jedzie – przejdź”. Pamiątkowe breloczki odblaskowe sprawiły dzieciom wielką radość. Te małe elementy odblaskowe  mogą  uratować życie i sprawić, że przedszkolaki staną się widoczne przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów.