Zajęcia edukacyjne z lekarzem stomatologiem „Dbamy o nasze uzębienie” – Gr. III

Pięciolatki  gościły mamę Krzysia, panią Martę Smoczyńską-Marczak. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się, co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby i jak należy prawidłowo je czyścić. Ogromną atrakcją był pokaz szczotkowania zębów na eksponacie sztucznej szczęki. Pani Marta wyjaśniła dzieciom, dlaczego jest potrzeba wizyt kontrolnych u stomatologa i jakie są korzyści ze zdrowego odżywiania się. Spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Następnie wszyscy udali się do łazienki i według wskazówek gościa szczotkowali zęby. Każdy otrzymał znaczek dzielnego pacjenta oraz lusterko stomatologiczne. Serdecznie dziękujemy za niezwykłe spotkanie, które wzbogaciło wiedzę przedszkolaków na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech.

« z 2 »