Pasowanie na Przedszkolaka Gr. I

Uroczystość uświetniły występy dzieci z grup starszych. Pięciolatki zaprezentowały piosenkę „Przedszkole drugi dom” oraz układ taneczny do piosenki Alvaro Soler pt. „Sofia”. Sześciolatki pokazały układ taneczny z piłkami do piosenki „Kodeks grupowy” oraz taniec „Bujaniec”. Pięcioletnia Anastazja w asyście tańczących koleżanek zaśpiewała piosenkę „Tańcowała jesień”. Wszystkie występy nagrodzono brawami, a wykonawcy otrzymali słodki drobiazg. Dzieci trzyletnie odświętnie ubrane, bardzo odważnie wyszły na środek. Pięknie zilustrowały ruchem i gestem piosenkę „Wesołe powitanie”, wyrecytowały wiersz „Mam trzy latka” oraz zaśpiewały piosenkę „Mały przedszkolak”. Pani Hania była bardzo dumna ze swoich smyków, bo nikt nie płakał i każdy pięknie wystąpił przed rodzicami. Dlatego powiedziała, że z radością chce każdego pasować na przedszkolaka. Dzieci kolejno przechodziły przez bramę. Pani Hania kładła ołówek na ramieniu i wypowiadając imię mówiła „Pasuję Cię na przedszkolaka”. Maluchy otrzymały dyplom oraz imienną poduszeczkę. Uwieńczeniem spotkania był poczęstunek słodkością ukrytą w płonącym torcie. To był dla wszystkich bardzo radosny dzień.