Udział w projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury” – Gr. V

W bieżącym roku szkolnym pięcio i sześciolatki po raz kolejny przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym, którego autorką jest pani Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnym, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą. Całą akcję dzieci rozpoczęły w połowie września 2021 roku. Pomocnikiem przedszkolaków został „Misio Pysio”, który przez ostatnie miesiące podróżuje po domach dzieci. Zgodnie z regulaminem projektu, miś zaopatrzony został w dziennik podróży, w którym dzieci zapisały wspólne chwile z misiem w postaci jakiegoś obrazka. Powstał w ten sposób piękny i kolorowy album zawierający ilustracje wielu utworów literackich. Dziękujemy rodzicom za udział w projekcie.