Wycieczka do Filharmonii Pomorskiej – Gr. III, V

Pięcio- i sześciolatki wzięły udział w koncercie pt. „Rozważna tuba i rozbrykany flecik” w Filharmonii Pomorskiej. Przedszkolaki poznały budowę obu instrumentów i dowiedziały się, że pomimo, iż brzmią inaczej, razem się uzupełniają. Dzięki uprzejmości taty Michała z Gr. III odbyło się zwiedzanie filharmonii. Dzieci odwiedziły foyer (fuaje), oglądały arrasy, a także zajrzały na dużą salę koncertową, gdzie odbywała się próba orkiestry symfonicznej. Dziękujemy za tak przyjemną dla oka i ucha niespodziankę. Po koncercie wszystkie dzieci udały się do pobliskiego parku im. Jana Kochanowskiego, gdzie na muzycznym placu zabaw miały okazję spotkać się z dźwiękami w niezwykłej formie. Wszystkie urządzenia placu były dla przedszkolaków materiałem do eksperymentowania, tworzenia i realizowania własnych pomysłów wydobycia dźwięków z nietypowych zabawek.